امضای قرارداد همکاری بین بانک ملی و صندوق توسعه فناوری های نوین
25 July 2022 - 15:34 Noon
اخبار فناوری

در دومین روز از نمایشگاه بین المللی صنعت مالی قرارداد همکاری بین بانک ملی ایران و صندوق توسعه فناوری‌های نوین به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه فناوری های نوین؛ پیرو تفاهمات قبلی و با هدف توسعه همکاری های دو جانبه قرارداد همکاری بین بانک ملی ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین در راستای استفاده از ظرفیت های طرفین با حضور رئیس و عضو هیات مدیره بانک ملی و مدیران صندوق توسعه فناوری های نوین به امضا رسید.

عباس شفیعی؛ رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران در مراسم امضای این قرارداد همکاری گفت:علاوه بر فعالیت های مالی صندوق توسعه فناوری های نوین، امروز با حوزه های نوین فعالیت این صندوق آشنا شدیم. این حوزه ها می تواند زمینه همکاری مشترک بیشتری را برای ما و صندوق ایجاد کند.

وی با تاکید بر توان صندوق های پژوهش و فناوری در شناخت و ارزیابی دقیق تر شرکت های دانش بنیان و معرفی آنها به شبکه بانکی کشور افزود: صندوق توسعه فناوری های نوین به عنوان برترین صندوق پژوهش و فناوری کشور تاکنون در فعالیت هایی اعم از حوزه های اعتبارسنجی، سنجش ریسک و ارزیابی مورد نیاز صنعت بانکداری الکترونیک و در راستای تامین مالی  شرکت های دانش بنیان و فناور است فعالیت مطلوبی داشته است.

شفیعی با تاکید بر ظرفیت بانک ملی به عنوان بزرگترین بانک کشور خاطرنشان کرد: این بانک با مجموعه قابل توجه ای از مشتریان می تواند ارتباط خوبی را بین محصولات و حوزه های کاری مورد فعالیت صندوق برقرار کند. این قرارداد همکاری نیز بابی است که می تواند زمینه ساز همکاری های مشترک و دستیابی به تفاهمات بزرگتر بین بانک ملی ایران و صندوق توسعه فناوری های نوین باشد.

 رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران یادآور شد: در سال 1401 بانک ملی بسته حمایتی را ویژه شرکت های دانش بنیان تهیه کرده است که این صندوق می تواند سهم قابل توجهی را با توجه به توانمندی های موجود به خود اختصاص دهد.

 

به دنبال ارائه خدمات جذاب برای دانش بنیان ها هستیم

سید روح الله میرامینی؛ مدیرعامل صندوق توسعه فناوری های نوین نیز با اشاره به گستردگی مشتریان بانک ملی و زمینه های متنوع همکاری بانک و صندوق گفت: بانک های سنتی به این نتیجه رسیده اند که برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان باید سرویس های خود را ارتقا دهند.ما نیز به عنوان نخستین صندوق پژوهش و فناوری کشور خدمات مورد نیاز بانک ها اعم از سامانه های ارزیابی،سامانه های اعتبارسنجی، سامانه امکان سنجی،تشکیل پرونده،تنظیم قرارداد و غیره را ایجاد کرده ایم.

وی با اشاره به تلاش بانک ها برای ایجاد مزیت های رقابتی با به کارگیری خدمات نوین بانکداری افزود: بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک کشور به ارزیابی دقیق شرکت ها برای کاهش ریسک سرمایه گذاری خود نیاز دارد. چراکه شرایط ارزیابی تخصصی شرکت ها و صدور ضمانت نامه بانکی برای آنها در صندوق وجود دارد.

میرامینی با تشریح برخی فعالیت ها و ارائه آمار از عملکرد صندوق توسعه فناوری های نوین تصریح کرد: در حال حاضر این صندوق با 14 بانک تفاهم نامه همکاری دارد و خدمات این صندوق به ویژه ضمانت نامه های آن در شبکه بانکی کشور شناخته شده است.اکنون نیز با تکیه بر این قرارداد همکاری در تلاش هستیم تا با معرفی ماژول های ایجاد شده امکان هم افزایی بیشتر بین صندوق و بانک ملی را فراهم آوریم. این هم افزایی  می تواند به ارائه یک بسته خدماتی جذاب برای شرکت ها و مشتریان دانش بنیان و فناور بانک ملی منجر شود.

وی یادآور شد: مقرر شد طرفین با حضور هیات مدیره و مدیران ارشد از ظرفیت های طرفین بازدید کنند و در قالب یک کارگروه مشترک زمینه های اجرای این قرارداد همکاری و توسعه تفاهمات آتی را پیگیری کنند.