مزایای قانونی استقرار در بهشت فناوری منطقه (پارک فناوری پردیس)

2/17/2020 5:33:59 PM
مزایای قانونی استقرار در پارک فناوری پردیس

ناحیه نوآوری پردیس، در حال تبدیل شدن به شهری پویا و یکی از بهترین زیست‌بوم‌های فناوری

و نوآوری منطقه است که حضور در آن، امکان بهره‌مندی از مزایای بسیاری را به اعضای خود

می‌دهد. این مزایا در سه دسته «رفاهی»، «کسب‌وکار» و «قانونی»، مسیر رشد و پیشرفت

شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان را آسان‌تر می‌کند.

«نزديكي و دسترسی مناسب به تهران»، «شرايط آب و هوايي و اقليمي خوب در همجواری شهر

جديد پرديس و امكان استفاده از خدمات شهري آن و همچنين شهرهاي مجاور براي سكونت بهینه

کارکنان شرکت‌ها»، «محیط آرام، زیبا و با امنیت بالای پارک»، «نزديكي به مناطق صنعتي كمرد و خرمدشت به منظور تامین نیازها و برون‌سپاری تولیدی و صنعتی»، «شرايط سرمايه‌گذاري مطلوب با قيمت مناسب زمين» و فراهم شدن دسترسی شهر پردیس به تهران با شبکه مترو در آینده نه چندان دور، ازجمله ویژگی‌های ناحیه نوآوری پردیس است.

«تأمين تأسيسات زيربنايي مورد نياز شركت‌ها با استاندارد مناسب، از جمله: راه، شبکه‌های آب، برق، گاز، فاضلاب، تلفن، فیبر نوری»، «امكان استفاده از زیرساخت‌ها و فرصت‌های خدمات رفاهی، فرهنگی و ورزشی پارك، از قبيل سرویس‌های متعدد و متنوع رفت و آمد، هتل، رستوران‌های سنتی و فست‌فود، کافه، باشگاه ورزشی، خشکشویی، زمین‌های بازی، مهد کودک، فروشگاه زنجیره‌ای، مرکز خدمات درمانی، مسجد، خدمات بانکی متنوع، خدمات خودرویی، فروشگاه‌های متنوع خدماتی و ...» از خدمات عمومی فراهم شده در پارک فناوری پردیس برای شرکت‌ها و پرسنل آنهاست.

«استقرار شرکت‌های بزرگ نام‌آور معتبر داخلی و بین‌المللی در کنار ده‌ها تیم و شرکت نوآفرین در پارک فناوری پردیس»، همچینن حضور «صندوق توسعه فناوری‌های نوین، صندوق قرض‌الحسنه حامیان گستر فناوری پردیس، شرکت تضامنی صرافی نوین، مشاوران متنوع حسابداری، مالیاتی و بیمه‌ای، کارگزار بیمه، کارگزاران متنوع بورس، مشاوران صاداراتی و حقوقی»، «مرکز داوری و شورای حل اختلاف شرکت‌های دانش‌بنیان» همراه با «بهره‌مندی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، جذب سرمایه و انتقال فناوری»، «بهره‌مندی از ظرفیت سازمانی پارک در ترک تشریفات مناقصات قراردادهای پژوهشی و تجاری‌سازی»، «امكان بهره‌برداري از شبكه وسيع همكاران داخلي و خارجي پارك»، «استفاده از مزاياي همجواري واحدهاي فناور جهت توسعه بازار خارجي و توليد فناوري‌هاي جديد»، «امكان استفاده از خدمات تخصصي فناوری و کسب و کار در پارك»،و «بهره‌مندی از حمایت‌های مالی و معنوی در قالب آیین‌نامه حمایتی پارک» از مزایای کسب‌وکار در پارک فناوری پردیس است.

حضور در پارک فناوری پردیس به عنوان بزرگترین پارک فناوری خاورمیانه و بهشت فناوری منطقه برای شرکت‌های عضو، مزایای قانونی بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به «معافیت مالیات بر عملکرد سالیانه»، «معافیت مالیات بر حقوق کارکنان شاغل در پارک»، «معافیت مالیات بر ارزش افزوده (در تعاملات فیمابین اعضای پارک‌های فناوری)»، «معافيت از هرگونه عوارض متداول كشور از قبیل عوارض شهرداری»، «آزاد بودن نقل و انتقال ارز از خارج از كشور به پارك و بالعكس از طريق شبكه بانكي»، «اشتغال نيروي انساني و روابط كار بر اساس مقررات اشتغال در مناطق آزاد»، «لغو محدودیت استقرار در شعاع 120 کیلومتری تهران برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان»، «بهره‌مندی از امتیاز ویژه فنی برای حضور در مناقصات و همچنین ترک تشریفات آن» و «تسهیلات خدمت نظام وظیفه برای کارکنان شرکت‌های عضو» اشاره کرد.

واگذاری ساختمان در پارک فناوری پردیس

  • ساختمان اداری، تحقیقاتی و صنعتی کاوش
این ساختمان با دسترسی و موقعیت مناسب در قطعات 146-147 پارک فناوری پردیس دارای 3 طبقه(2 طبقه اداری و یک طبقه صنعتی با ارتفاع 5 متر) و 19 واحد می‌باشد که با متراژ 3422 متر مربع، در زمینی به مساحت 2045 مترمربع در مجاورت جاده قدیم دماوند ساخته شده است. حداقل مساحت واحدها 65 متر مربع وحداكثر 144 مترمربع می‌باشد و امکان واگذاری و بهره برداری توسط متقاضیان را بصورت تفکیکی و یکجا میسر نموده است.

  • از مزایای ساختمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سازه بتنی پیش ساخته پیش تنیده (جزء اولین سازه در کشور)
سیستم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت (هر واحد بصورت مستقل)
موتورخانه مرکزی
فاضلاب متصل به سیستم اگو
تعداد 43 فضای پارک (2,2پارکینگ به ازای هر واحد)
11 انباری با فضای متوسط 10 متر مربع برای هر انباری
قابلیت نصب تابلو با دید عالی مطابق با الزامات پارک( بدلیل مجاورت با جاده دماوند)
همچنین متقاضیان می‌توانند یکی از روش‌های پرداخت نقدی و شرایطی را جهت پرداخت هزینه خرید ساختمان انتخاب کنند. شرکت‌های دانش‌بنیان از شرایط ویژه جهت خرید ساختمان برخوردار خواهند بود و می‌توانند از تسهیلات سرمایه‌گذاری برای خرید واحدهای پژوهشی و تحقیقاتی - با توجه به ضوابط صندوق نوآوری و شکوفایی و با عاملیت صندوق توسعه فناوری‌های نوین بهره‌مند شوند.

همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان (در صورت عدم عضویت در پارک فناوری پردیس) بدون نیاز به فرآیند اولیه پذیرشِ واحدهای فناور در پارک، صرفاً براساس توانایی مالی، با خرید ساختمان از مزایای پارک فناوری پردیس بهره مند شوند.


فرآیند بررسی درخواست و انعقاد قرارداد

بر اساس فراخوان واگذاری ساختمان در فاز دوم پارك فناوري پرديس، متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر ، می توانند با شماره تلفن 76251125 و شماره‌ داخلی 305 تماس حاصل نمایند.