شبکه سرمایه‌گذاران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تشکیل می‌شود
2 آذر 1401 - 14:10 ظهر
اخبار فناوری

پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در راستای تشکیل و توسعه شبکه سرمایه‌گذاران، اقدام به جذب سرمایه‌گذار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی پارک فناوری دانشگاه تهران؛علی اسدی گفت: تشکیل شبکه سرمایه‌گذاران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با هدف حمایت مالی از طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه در کسب‌وکارهای نوپا برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
وی با اشاره به صدور فراخوان جذب عضو در شبکه سرمایه‌گذاران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از روز چهارشنبه 18 آبان ماه 1401، اظهار داشت: افراد حقیقی، شرکت‌های حقوقی، موسسه‌ها، سازمان‌ها و صندوق‌های مالی مخاطبین این فراخوان هستند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران افزود: مهلت مخاطبین فراخوان برای ثبت‌نام در شبکه سرمایه‌گذاران پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تا 7 دی ماه 1401 ادامه دارد و سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی می‌توانند از طریق دو درگاه جداگانه که در پایگاه رسمی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران پیش‌بینی شده است، نسبت به ثبت‌نام در این شبکه اقدام کنند.
اسدی درباره اهمیت سرمایه‌گذاری در زیست بوم کارآفرینی گفت: طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه و کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، نقش اساسی در ایجاد نوآوری، اشتغال و افزایش مزیت رقابتی کشورها دارند. به همین منظور تأمین منابع مالی، یکی از بخش‌های مهم در تسریع فرآیند کارآفرینی و توسعه امکان‌پذیری ایجاد کسب‌وکار برای افراد، شرکت‌ها و کارآفرینان بالقوه به شمار می‌رود.
وی افزود: پس از بررسی و ارزیابی سرمایه‌گذاران حقیقی و حقوقی، اطلاعات شرکت‌ها و طرح‌های متقاضی جذب سرمایه به سرمایه‌گذاران عضو شبکه ارائه خواهد شد.